Press "Enter" to skip to content

Agregatorzy wiadomości: problemy i rozwiązania

Technologia agregacji wiadomości rozwiązała problem monitorowania wiadomości. Kiedy pojawiły się agregatory wiadomości, zwykłe sprawdzanie aktualizacji wiadomości z jednej witryny na drugą stało się łatwiejsze i szybsze.

Agregator wiadomości to narzędzie lub system, który gromadzi treści wiadomości z różnych nowych źródeł. Obecnie istnieje kilka witryn agregujących wiadomości, z których użytkownicy mogą korzystać, aby otrzymywać najnowsze wiadomości. Chociaż jest to aplikacja internetowa, agregatory mogą być również używane w przeglądarkach internetowych, aplikacjach poczty e-mail lub może to być aplikacja komputerowa.

Agregatory oparte na oprogramowaniu są instalowane w przeglądarkach mała warsaw shore internetowych i aplikacjach pocztowych, aby dostarczać aktualizacje wiadomości bezpośrednio w tych aplikacjach, które można przeglądać w kompozycji panelu. W ten sposób użytkownik musi subskrybować kanał RSS, który jest zintegrowany ze stronami internetowymi, a następnie aktualizacje tych stron są wysyłane do jego przeglądarki poczty e-mail, aplikacji pocztowej lub samej aplikacji komputerowej agregatora.

Chociaż brzmi to jak dobra technologia, wciąż jest nękana różnymi problemami. Oto niektóre:

Niektóre witryny agregujące wiadomości zawierają niezorganizowaną zawartość wiadomości. Aby rozwiązać ten problem, strony te mogą korzystać z systemu, który automatycznie klasyfikuje treści wiadomości do odpowiednich kategorii wiadomości (krajowych, globalnych, kryminalnych, politycznych, środowiskowych itp.). Pomoże to użytkownikom od razu znaleźć preferowane historie.

Źródła wiadomości wprowadzają w błąd. Można to przypisać uszkodzonym linkom lub po prostu linkom, które nie kierują użytkowników do właściwej historii. Witryny agregujące gromadzą swoje treści ręcznie, dlatego należy zwrócić odpowiednią uwagę na gromadzenie danych, aby uniknąć błędów.

W przypadku subskrypcji kanałów internetowych zdarzają się sytuacje, w których dana osoba może otrzymywać dużą ilość treści wiadomości, zwłaszcza jeśli subskrybowała wiele witryn. Chociaż zawsze może anulować subskrypcję swoich kanałów – a jeśli wszystkie z nich są odpowiednie – może zamiast tego użyć systemu tagowania. Może oznaczać swoje kanały słowami kluczowymi, aby móc je sortować i porządkować. W ten sposób może łatwo znaleźć artykuł, który chce otworzyć i przeczytać. Ten proces nazywa się filtrowaniem paszy.

Inne problemy napotykane przez użytkowników to:

* Witryny agregujące wiadomości nie zawierają lokalnych wiadomości (chociaż inne to robią) lub wiadomości społecznościowych rzadko są umieszczane na liście.
* W przypadku kanałów RSS inne witryny internetowe nie obsługują RSS.
* Nie wszystkie agregatory oparte na oprogramowaniu są bezpłatne.
* Nie wszystkie agregatory oparte na oprogramowaniu obsługują dowolny system operacyjny.
* Agregatory oparte na bezpłatnym oprogramowaniu są pomieszane z banerami reklamowymi, które są dość rozpraszające.